Zájezdy Česká republika

Penzion Nova **

Informace k zájezdu

Lokalita: Chvalatice

Termín: 29.10. (Pá) - 31.10. (Ne) 2021

Doprava: Vlastní

Stravování: Polopenze

Cena od: 3 212 Kč
Doporučte zájezd
Popis
Rodinný Penzion NOVA leží v malebné obci Chvalatice, 3 km od Bítova nad romantickým údolím jedné ze zátok Vranovské přehrady. Nádherná krajina, čisté ovzduší, možnosti sportovního i kulturního vyžití v okolí spolu s poctivou kuchyní a příjemným bydlením nabízí možnost příjemně strávené dovolené. Jídlo se podává ve stylové restauraci, která je otevřená jen pro ubytované hosty. Posedět můžete i na venkovní terase s krbem a udírnou, kde je bazén 3 ⨉ 6 m.
Typ ubytování
12 pokojů, dvou, tří nebo čtyřlůžkové, některé s balkonem, všechny mají vlastní sociální zázemí, TV, rychlovarnou konvici a WiFi.
Strava
Jídlo se podává ve stylové restauraci. polopenze: snídaně formou bufetu, večeře tříchodové menu s výběrem ze 2 hlavních jídel
Cena pokoj zahrnuje
ubytování s polopenzí, parkování
Povinný poplatek
Pobytová taxa 10 Kč / osobu nad 18 let / den
Výlety
Doporučujeme vám historické památky v okolí – hrad Bítov, zříceninu Cornštejn, zámek Vranov nad Dyjí. Můžete vyrazit na výlet do nedalekých Jaroměřic, Telče a Znojma. Je to kousek k sousedům do Rakouska nebo do Národního parku Podyjí. Večer si můžete příjemně posedět v některém z vinných sklípků v okolí Znojma. Penzion NOVA je vhodná dovolenková základna pro milovníky pěší turistiky a cykloturisty – Chvalatice leží na cyklotrase vedoucí okolo Vranovské přehrady, ubytovaným hostům kola uschováme. Informace o cyklotrasách na Znojemsku najdete na Turistické trasy.

V Bítově navštivte malé Tatra Muzeum a vyzkoušejte místní Hasičský pivovar. Po cestě z obce Bítov směrem k hradu Bítov se zastavte na rohledně Rumburak, kde se můžete také naobědvat. Na druhém břehu Dyje naproti Bítovu stojí Cornštějn – romantická zřícenina hradu ze 14. století. Prohlídky s průvodcem jsou tam podle aktuálního programu doplňovány šermířskými vystoupeními.

Z Bítova si můžete výlet prodloužit o dalších 12 km až na státní zámek Uherčice. Dál byste mohli pokračovat třeba přes Vranov nad Dyjí do Lesné (30 km). Z Vranova pak můžete udělat několik okružních pěších a cyklo výletů různých délek a zaměření. Na státní zámek Dačice (30 km) nebo do Slavonic (35 km) je to z penzionu už trochu dál, ale také stojí za návštěvu.

Naši nedávnou historii si můžete připomenout u památníku Železné opony v Čížově, odkud jde pokračovat do Rakouska na prohlídku hradu Haardeg.


HRAD BÍTOV (cca 4 km): Hrad Bítov je Národní kulturní památka, která se nachází 4 km od penzionu. Můžete si vybrat z několika prohlídkových okruhů, můžete nahlédnout do mučírny, hladomorny nebo hradních zahrad. V průběhu léta se na hradě konají různé kulturní akce.
ZÁMEK VRANOV NAD DYJÍ (cca 12 km): Kdo si vzpomene na pohádku Nesmrtelná teta, tak právě na zámku ve Vranově nad Dyjí může nahlédnout do míst, kde se tento film natáčel. Během celého léta zde probíhají koncerty a výstavy.
ZÁMEK JAROMĚŘICE NAD ROKYTNOU (cca 20 km): Barokní zámek Jaroměřice nad Rokytnou patří k nejmohutnějším architekturám 1. pol. 18. stol. u nás i v Evropě. K zámku patří i překrásné zámecké zahrady. V srpnu se zde každoročně koná Festival Petra Dvorského.
HISTORICKÉ MĚSTO ZNOJMO (cca 30 km): Historické město, které bylo Přemyslem Otakarem I. povýšeno na královské, nacházející se blízko rakouských hranic. Jen pár kroků od centra se nachází brána do Národního parku Podyjí. Město láká turisty především vínem, románskou rotundou a kulturními akcemi, které tam probíhají po celý rok.
ROMANTICKÉ MÉSTO TELČ ( cca 35 km): Město zařazené mezi památky UNESCO. Na překrásném náměstí se konají nejrůznější kulturní akce.
ZÁMEK LEDNICE (cca 100 km): Úchvatný areál, ve kterém se nachází zámek, překrásné zahrady, zámecký skleník, akvárium a minaret. Celý areál je zapsán na Seznam světového kulturního a přírodního bohatství UNESCO.

Podobné zájezdy

Pořádající ck: Tep Tour, s.r.o. IČO: 25004697
Zeptejte se na cokoliv Dotaz k zájezdu
Jméno:
Email:
Telefon:
Vzkaz:
Opište kód
Zavřít
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
  • Náchod Franšíza CK Fischer

  • Přes 15 000 spokojených zákazníků

  • Již 26 let cestujete s námi

  • Slevy + Akce na skupinové zájezdy

  • Více než 300 cestovních kanceláří

  • 491 426 922 telefonická podpora

TripAdvisor

Hodnocení a recenze hotelů zajišťuje TripAdvisor, © TripAdvisor
Icons provided by Flaticon

Designed by inCUBE

Vytvářím objednávku...